Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

10 kwietnia celebrowaliśmy  na świetlicy szkolnej Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Tegoroczne hasło  brzmiało „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”.
Gościem szczególnym  była pani kierownik Gminnej Biblioteki w Rzezawie , pani Marta Wiater, gdzie przedstawiła uczniom wyjątkową formę książki, jaką jest teatrzyk kamishibai. Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) oznacza dosłownie teatr obrazkowy lub teatr ilustracji, gdyż „wykorzystuje” książki w formie kart oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, w której przedstawiane są  bajki., baśnie, opowiadania.
Podczas spotkania  uczestnicy wysłuchali i obejrzeli w teatrzyku baśń Hansa Christiana Andersena „Calineczka”. Poznali ciekawostki związane z życiem tego pisarza oraz przy pomocy zagadek rozpoznawali tytuły najbardziej znanych jego utworów. Wykonywali  prace plastyczne i otrzymali zakładki do książki i plan lekcji.