Do klasy I

Szanowni Rodzice !

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzezawie przekazuje informacje dotyczące zgłoszenia/rekrutacji do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025.
    Od 1.09.2018 obowiązek szkolny obejmuje dzieci siedmioletnie.
Informacje na temat odroczenia obowiązku i wcześniejszego przyjęcia do szkoły można uzyskać w sekretariacie szkoły. Dyrektor przyjmując uczniów do szkoły kieruje się następującymi zasadami:

1. Dzieci mieszkające w obwodzie szkoły, które podlegają obowiązkowi szkolnemu są przyjmowane z urzędu po wypełnieniu: „Karty zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej” przez rodzica/prawnego opiekuna. Kartę należy pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły od 12 lutego do 28 lutego 2024 r.  Dostarczenie wypełnionej, podpisanej karty do sekretariatu szkoły jest równoznaczne z potwierdzeniem woli zapisania dziecka do szkoły.

2. Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły mogą być przyjęte do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.
W takim przypadku dyrektor przeprowadza postępowanie rekrutacyjne w stosunku do kandydatów spoza obwodu. Informacje na temat rekrutacji dla dzieci spoza obwodu szkoły  zostaną ogłoszone po zakończeniu zapisu dzieci z obwodu szkoły. „Wniosek rekrutacyjny” będzie aktywny w przypadku ogłoszenia postępowania rekrutacyjnego.
Na podstawie liczby zapisanych dzieci, dyrektor szkoły opracowuje „Arkusz organizacji pracy szkoły”, w którym zgłasza liczbę utworzonych klas pierwszych, dlatego proszę o wypełnienie i dostarczenie do szkoły „Kart zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej” Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzezawie na rok szkolny 2024/2025 w terminie.

Dyrektor PSP w Rzezawie

Barbara Korol-Adamczyk

Lista kandytatów spoza obwodu zakwalifikowanych do klasy I na rok szkolny 2024/2025.

Deklaracja RODO do zapisu dziecka

Upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły

Zarządzenie Wójta w sprawie przeprowadzania rekrutacji na rok szkolny 2024/2025.

Kryteria i terminy rekrutacji na wolne miejsca do klas I szkół podstawowych.