Nie ma jak w plenerze

Wraz z wiosną i zakończeniem pandemii wytrysnęły jak grzyby po deszczu turnieje szachowe. Było i jest w czym wybierać, ale najprzyjemniej gra sie na świeżym powietrzu. Szachiści wybrali się więc na plenerowy turniej szachowy do zaprzyjaźnionego klubu UKS Goniec Staniątki . Zawody były częścią obchodów 50-lecia istnienia klubu, a dochód z imprezy w całości został przeznaczony na wsparcie Ukraińców przebywających od lutego w staniąteckim klasztorze. Z zawodnikami UKS Magnus do Staniątek wybrali się też grający w szachy uczniowie z Ukrainy uczęszczający do naszej szkoły. Udział w wyjazdowym turnieju, a także w zajęciach w szkole mimo wyjątkowych okoliczności umożliwia ukraińskim dzieciom rozwijanie ich zainteresowań oraz ciekawe spędzanie wolnego czasu. Wyjazd do Staniątek wzbogacił ich nie tylko o nagrody, ale także nowe doświadczenia, znajomości i wspomnienia, i był możliwy dzięki dotacji Gminy Rzezawa.