Szachiści nie próżnują

Nowy narybek Magnusa w dniach 11, 12, 13 kwietnia 2024 r. reprezentował Małopolskę w mistrzostwach Makroregionu Małopolska – Podkarpacie odbywających się w podtarnowskiej Zabawie. W zawodach obejmujących roczniki 2014 -2016 zagrało pięcioro naszych uczniów. Największym sukcesem może pochwalić się Karolina Mardosz, która w turnieju klasycznym podniosła swoją kategorię szachową i z Zabawy wróciła z „trójką” – ranking polski 1400.
W ramach szachowej współpracy 19.04.2024  pojechaliśmy też już w większym gronie na Wiosenne Potyczki Szachowe do Suchoraby na sparingowe spotkanie, które służyło przede wszystkim zdobywaniu turniejowego doświadczenia. Dla niektórych był to pierwszy turniej w życiu, dla innych kolejne szachowe spotkania przy szachownicy. Tego typu rozgrywki doskonale przygotowują do ważnych spotkań, których w tym roku przed zawodnikami z Magnusa wiele. Wyjazdy oraz zajęcia przygotowujące do wygrywania partii szachowych finansowane są z dotacji Gminy Rzezawa.